29. märts 2015

Kahesaja kümnes päev

Kaks imelist nädalat läksid märkamatult mööda. Samaaegselt tundub justkui oleks tüdrukute reis kestnud oluliselt kauem, kuna jõudsime väga palju ära teha ja näha.
Kümnendal märtsil läksin KL Sentralisse Laurale, Elisele, Marisele ja Kadrile vastu. Esimesel õhtul käisime koos saksa poistega õhtust söömas ja seejärel läksime Regalia katusebasseini äärde, kuhu tahtsin neid juba ammu viia.

Fotosessioon ülikooli peaukse eesTüdrukud tutvusid mu siinse sõbranna Farinaga :)

..ja saksa poistega kaa..

..ning seejärel ka George'iga..

..kes meid lahkelt enda juurde kutsus.

Järgmisel päeval näitasin tüdrukutele suurt kaubanduskeskust, kus saime veidi šopata ja hiljem said nad iseseisvalt linnas ringi vaadata kuni kohtusime jälle õhtul minu ülikoolis.

Lõunaks sõime sushit..

..ja õhtuks proovisid nad vürtsikat tom yam'i.

Peale fotosessiooni Petronase tornidega külastasime SkyBar'i, kuid hiljem otsustasime Changkat'i kasuks. Kõik olid šokis saades aru sellest, et kui pubis on parajasti Ladies night, siis on naistele kõik joogid tasuta, mitte ainult esimene :DSkyBar seestpoolt..

..ja sealne vaade.

Ladies' night

Kolmandal päeval käisid tüdrukud Batu koobastes ja seetõttu kohtusime alles õhtul. Sõime Chinatown'is õhtust ja seejärel istusime ööbussile.


Niiviisi jõudsid kohvrid minu juurde - poolenisti taksost väljas :D

Vürtsikas õhtusöök Reggae Bar'is Chinatownis

Neljanda päeva hommikul saabusime Langkawile. Praamipeatus on saare ühes otsas, kuid meil oli vaja liikuda teise otsa, et jõuda oma hotelli. Õnneks palus minu Kuala Lumpuri sõber Henry oma Langkawi sõbral Jake'il meid aidata ja seetõttu tuli Jake meile autoga järele ja viis meid hotelli, mis tegi meie elu oluliselt lihtsamaks. Pärast väikest värskendust suundusime loomulikult randa. Pärast päikese käes praadimist nautisime mõned tunnid ka hotelli basseini. Õhtu poole saime ühes rannakohvikus kokku jake'i ja tema sõpradega, kuid olime päris väsinud ja seetõttu läksime varakult hotelli tagasi.

Randa!

Rannapoosid..

..ja veel.

Ja seejärel nautisime basseini..

..ja maksuvabadust.

Öösärgimood

Viiendat päeva alustasime meremaailmas ning seejärel läksime Langkawi SkyBridge'ile ja nautisime kaunist vaadet. Hiljem kutsus Jake meid enda juurde õhtust sööma. Saime nautida poiste valmistatud Aafrika stiilis toitu ning seejärel tegi tutvust ka Langkawi ööeluga. 

Meie lemmikloomad meremaailmasLangkawi SkyBridge


Väike matk metsas

Aafrikapärane õhtusöök

Kuuendal ja ühtlasi viimasel Langkawi päeval tegime veel viimaseid turistikaid šopinguid ning nautisime randa. Seejärel läksime praamiga George town'i suunas.


George town, siit me tuleme

Jõudsime oma hotelli..

..mis oli kindlasti üks huvitavamaid meie reisi jooksul.

Õhtune meelelahutus tänava peal..

..ja maitsev kohapeal valmistatud jäätis.Seitsmendal päeval käisime Kek Lok Si templis ning hiljem tegime tutvust India ja Hiina linnaosadega George townis. Kahjuks pidime sealt üpris varakult lahkuma, et normaalsel ajal Kuala Lumpuri tagasi jõuda.

Kaheksandal päeval tegelesin mina järgmiste bussipiletite muretsemisega ja muu asjaajamisega samal ajal kui tüdrukud väsinult linna peal ringi vaatasid.
Õhtul istusime jälle ööbussile, seekord Kuala Besuti suunas. Jõudsime sinna kella kuue ajal hommikul, misjärel liikusime paadiga Perhentiani saartele.


Päikeseloojang rannarestoranis

Kümnendal päeval läksime hommikul snorgeldama. Kahjuks meil veekindlat kaamerat polnud, mistõttu sellest palju pilte pole. Pärastlõunal nautisime veel viimaseid tunde rannamõnusid.
Banaanid

Üheteistkümnendal päeval lahkusime saarelt varakult. Pärast hommikust paadisõitu jõudsime tagasi Kuala Besuti. Seejärel viis minibuss meid Taman Negarasse. Istusime bussis peaaegu terve päeva jõudes kohale alles kella viie ajal. Seejärel otsisime endale hosteli, mis vajas veidi harjumist, aga ühe öö saime seal kenasti veedetud. Õhtuks võtsime endale väikse öise jalutuskäigu džunglis. Nägime igasugu huvitavaid putukaid, linde ja loomi, kuid üldiselt oleksime midagi rohkemat lootnud.

Lõunapaus kohlikus restoranis - NB! toolid on kaunistatud Petronase tornidega ;)

 Esimesed vaated Taman Negarast


Tundus, nagu oleksime kellegi tallu jõudnud - kuked kiresid iga nurga peal

 Jõe peal asus mitmeid armsaid restoraneKaheteistkümnendal päeval läksime iseseisvalt Taman Negara džunglisse jalutama. Käisime Canopy Walk'il ja hiljem läksime ka jõkke suplema. Ja seejärel istusime järjekordselt bussile, mis viis meid tagasi Kuala Lumpuri. Alguses läksime minibussiga Jerantuti, kust kohalik buss meid edasi viis. Seal tekkis meil ka väike paanika, kuna esimene õige firma buss sõitis ilma meieta lihtsalt minema. Meie emotsioonid ei olnud sel hetkel parimad, aga õnneks laabus kõik kenasti. Õige buss jäi lihtsalt hiljaks.
Harjutasime looduslikus kõlakojas koorilaulu.

Canopy walkHoolimata pidevast jooksmisest erinevate kohtade vahel, ei muutunud me viimastel päevadel laisaks. Seekord polnud tüdrukud ööseks endale hostelit otsinud ja tulid hoopis minu juurde ööbima. Kõik leidsid endale mu elutoas aseme - oli see siis diivan, tugitoolid või vaip. Ja hommikul ärkasime varakult, et liikuda Melaka poole.Hello Kitty ja Frozen on Melakas nähtavasti väga moes.

Melakas veetsime vaid mõned tunnid, misjärel viis järgmine buss meid otse Singapuri kesklinna. Olime meeldivalt üllatunud oma armsast hostelist, kuid liikusime kiirelt Marina Bay Sandsi poole, et mitte ilma jääda sealsest õhtusest ilust.
Nautimas vaadet Singapurile Marina Bay Sandsi katusel


Neljateistkümnendal päeval läksime varakult Singapuri jõekruiisile. Hiljem mõistsime, kui hea see idee oli, kuna saime linnale väikse tiiru peale teha, kuulda ajaloolisi fakte ning sealjuures ei pidanud eriti oma väheseks jäänud energiat kulutama. Hiljem vaatasime ringi veel Singapuri Chinatown'is, mis pidavat muudest Chinatown'idest oluliselt erinema ja see on täiesti tõsi. Peale viimaste Singapuri dollarite kulutamist jäi üle vaid bussijaama poole kiirustada, et jõuda Kuala Lumpuri bussile. Viimaseks õhtuks olime kõik kenasti külmetanud ja veetsime hilisõhtu minu juures teed juues ja tasapisi ka asju pakkides.


Viieteistkümnes ja ühtlasi viimane päev oli siiski veel üks rõõmus päev. Tüdrukud said veel viimast korda metrood kasutada, mille nad kahe nädalaga väga selgeks said. Saime kõik koos ka veel šopata ja suveniire osta ning märkamatult saabus õhtu. Siis jäi üle minna juba tuntud KL Sentralisse ja saata tüdrukud kallistustega KLIA Expressile. Juba kolme kuu pärast kohtume Eestis :)
Peale viimase päeva šopinguid oli vaatepilt umbes selline..

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar