26. oktoober 2014

Viiekümne kuues päev

Täna on vahenädala viimane päev. Kahjuks nädala jooksul kuhugi väga kaugele ei jõudnud, aga otsustasin üksinda Georgetown'is ära käia. See oli mõnus kolmepäevane lühireis. Linnas sain kokku kohaliku Faiz'iga, kellega eelmine nädalavahetus tutvusime. Ta oli kodumajutuses siis kohalike esindaja meie ülikoolist. Tänu temale tegin tutvust ka Penangi kui terve maakonnaga. Georgetown on ainult üks osa sellest ja hoopis teistsugune. Teisel päeval saabusid linna ka sakslased Max, Philipp ja Simon, kellega koos saime Faizi õpetusel proovida traditsioonilisi toite.
Georgetown on üks väga tore linnake, kus tundub, et kolme erineva taustaga malaislasi - malaid, hiinlased ja hindud - on üpris võrdselt. Lisaks sellele on Georgetown võrreldes ülejäänud Penangiga natukene vaiksem ja hubasem, hooned on madalad ja paljud neist on kaunistatud ilusate pildikestega. Nimelt on Leedu noor kunstnik Ernest Zacharevic kaunistanud linna oma kaunite joonistustega. Georgetown kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. 

Esimesed joonistused tänavatel.
Nagu näha kasutatakse Georgetownis liiklusvahendina palju jalgrattaid, mida mujal eriti ei näe.

Mošeed igalpool

Aga ka muud pühakojad..

Sel päeval, kui linna jõudsin peeti hindu kalendri püha Diwali (Malaisiapäraselt Deepavali), mispuhul esines kaubanduskeskuses üks India päritolu räppar.


Pühakoda iga nurga peal..


Mõned ka veidi euroopalikumad..


Külastasin ka kindlust Fort Conrwallis.


Teisel päeval otsustasin minna Penangi mäe otsa.


Hindu templid näevad alati nii põnevad välja.

Astusin ka sisse ja nägin pealt mingit huvitavat tseremooniat.

Ja siis hakkas vihma sadama.. ikka korralikult. Ootasin kaua-kaua katuse all, et sadu natukenegi vaiksemaks jääks. Seejärel võtsin vihmavarju ja kõndisin veel veidi mäe peal, kuid mingeid häid pilte ei teinud. Üks hetk peatasid mind neli kohalikku poissi ja soovisid pilti teha. Arvasin, et nad soovivad, et neist pilti teeksin, aga ei. Kõik soovisid pilti minuga.. ei tea, miks küll.

Ja siis oligi aeg tagasi alla minna.

Kuna päike tuli välja, otsustasin jalutada Kek Lok Si templite kompleksini.

Pärast pikka jalutuskäiku jõudsin kohale.

Vaade Penangile..

Suured kalad tiigis..Bussipilet maksab RM2 ja hoiatatakse, et juhul kui piletit pole, on trahv RM4.. huvitav.

Traditsiooniline pilt ilusa tänavajoonistusegaTagasi praamile jalutades astusin endale teadmata sisse ühte pisikesse hiina külakesse.


Eile olin siis Kuala Lumpuris tagasi, kuna eelmisel nädalavahetusel tutvusin Pakistani tüdruku Khadija'ga, kel eile oli sünnipäev. Läksime sel puhul lõunale Araabia restorani.

 
Tegin tutvust ka Araabia köögiga, mille kohta muidugi jälle väga palju ei teadnud.

Ja siis läksime bowlingut mängima.

Stiilinäide..Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar